آموزش حذف قسمت آدرس سایت از دیدگاه وردپرس بدون نیاز به افزونه

آموزش حذف قسمت آدرس سایت از دیدگاه وردپرس

چگونه قسمت آدرس سایت را از دیدگاه وردپرس حذف کنیم ؟

یکی از قابلیت های سیستم مدیریت محتوا وردپرس دریافت آدرس وب سایت در زمان ارسال دیدگاه از کاربران است. یعنی اگر شخصی بخواهد دیدگاه یا نظری در مورد یک مطلبی در سایت ارسال کند در صورت الزامی بودن باید آدرس وب سایت خود را وارد کند. ( البته هیچ سایتی قسمت آدرس سایت رو در حالت الزامی قرار نمیدهد )

در سایت های پربازدید و رتبه دار وجود اسپمر ها امری بسیار طبیعی است و این امکان وردپرس باعث شده تا اسپمرها ، به سایت حمله کرده و دیدگاه اسپم ارسال کنند. به صورتی که در قسمت نام به جای نام اصلی خود، کلمه کلیدی سایت خود و در آدرس سایت لینکی یا از صفحه اصلی سایت یا قسمت های دیگر وارد میکنند تا به نحوی بتوانند لینک nofollow برای سایت خود دریافت کنند.این عمل از نظر گوگل منسوخ اعلام شد و با تمام سایت های اسپمر برخورد جدی کرد.اما هنوز وب سایت هایی هستند که وب مستران آنها این عملیات را انجام میدهند.

خیلی راحت میتوانید با نصب یک افزونه به نام ضدهرزنامه از ارسال دیدگاه های اسپم جلوگیری کنید حتی اگر دسترسی به پنل مدیریت سایت خود نداشته باشید. اما ما در این مقاله میخواهیم با چند خط کد به شما یاد دهیم که چگونه به طور کامل فیلد دریافت آدرس وب سایت را از دیدگاه ها حذف کنید.

برای این کار کافی است وارد فایل منیجر هاست خود شده و سپس وارد پوشه wp-content / themes شوید. سپس پوشه قالب سایتتان را بازکرده و فایل functions.php را ویرایش نمایید. کد زیر را به فانکشن قبل از بسته شدن کد php اضافه کنید.

add_filter(‘comment_form_default_fields’, ‘unset_url_field’);
function unset_url_field($fields){
if(isset($fields[‘url’]))
unset($fields[‘url’]);
return $fields;

}

با اضافه کردن دستور فوق به فایل فانکشن به راحتی و بدون نیاز به ویرایش هیچ فایل دیگری فیلد آدرس وب‌سایت از فرم نظرات پوسته وردپرس شما حذف خواهد شد.